Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193124
تاریخ انتشار : 18 مهر 1395 19:48
تعداد بازدید : 1065

نامیرا

نامیرا
نامیرا

چرا امام حسین علیه السلام در صحرای کربلا ناگهان تنها شدند؟ چرا همان های که با نامه های التماس آمیز خود از ایشان دعوت کرده بودند ، به جای دست بیعت ، شمشیرهای شقاوت از نیام جهالت بر کشیدند؟

راز و رمز دگردیسی مردم کوفه چه بود؟ آیا از ابتدا دروغ گفته بودند یا در عرصه های پر مخاطره و بحبوحه حوادث ، کم آوردند و بر پیمان خویش پا نهادند؟ چرا از میان یک لشکر و سپاه یکی حر درآمد و دیگری ابن سعد؟ چرا امام حسین علیه السلام با اینکه مردم کوفه را می شناختند باز هم دعوت آنان را پذیرفتند و با همه خاندان گرامی شان به کوفه رفتند؟ چگونه امکان دارد مردمی که با شور و اشتیاق ، امام  را به کوفه دعوت می کنند در مدت اندک ، یا در مقابل ایشان شمشیر می زنند یا شرمند و ترسان فرار می کنند تا چشم در چشم امام نشوند؟

پاسخ بسیاری از معماهای عاشورا و کربلا را می توانید در رمان تاریخی و تحلیلی نامیرا پیدا کنید .

نامیرا اثری عمیق و تکان دهنده از صادق کرمیار

نامیرا داستان امروز ما هم هست چرا که ماجرای ندای امام زمان هر عصر و عکس العمل امت ، در طول تاریخ استمرار دارد .نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

پربيننده ترين مطالب

ورود کاربر

حديث

قال علی علیه السلام : انَّما هُوَعِیدٌ لِمَن قَبِلَ اللهُ صِیامَه و شَکَرَ قیامَهُ و کُلُّ یَومٍ لا یُعصَی اللهُ فِیهِ فَهوَ عید

و درود خدا براو که فرمود: این عیدِ کسی است که خدا روزه اش را پذیرفته است و نماز او را ستوده است و هر روز که خدا را نافرمانی نکنند آن روز عید است.

حکمت 420 نهج البلاغه