نور

شعر

17 مرداد 1398

شه کربلا

استاد حسین آهی، شاعر و پژوهشگر بزرگ، روز گذشته از میان ما رفت. در اندوه این درگذشت، به بازخوانی غزلی عاشورایی می پردازیم از استاد آهی

9 مرداد 1398

حرم

حرم

21 تیر 1398

نام نو

در ایام دهۀ کرامت شما را به خواندن عاشقانه ای آیینی از کتاب «آنجا که نامی نیست» سرودۀ یوسفعلی میرشکاک در ستایش حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها دعوت می کنیم.

14 تیر 1398

من درنای سیبری را خورده ام

من درنای سیبری را خورده ام

6 تیر 1398

آیینه

ستون یادداشت ها را با شعری از کتاب تازه منتشرشدۀ «مرور پنجره ها» سرودۀ «سیدوحید سمنانی» به روز می کنیم. گفتنی ست این کتاب توسط انتشارات شهرستان ادب به چاپ رسیده است.

29 خرداد 1398

کسى که عزت می ‏خواهد

مَنْ کانَ یُریدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّهِ الْعِزَّةُ جَمیعاً کسى که عزت می ‏خواهد، پس عزت، همه از آنِ خداست.

20 خرداد 1398

پس از بیست سال

سلمان کدیور نویسندۀ جوانی است که نخستین رمانش در نمایشگاه کتاب امسال رونمایی شد؛ «پس از بیست سال». رمانی تاریخی که به برهه ای از تاریخ صدراسلام و زندگی مولاامیرالمؤمنین می پردازد. پس از بیست سال یک رمان تاریخی است که به گفتۀ نویسندۀ آن، قصه در نگارش آن اولویت داشته است بر تاریخ. کدیور می گوید «سعی کردم خودم را ازتاریخ بیرون بکشم و به عنوان یک قصه به کار نگاه کنم» و شاید همین نکته باعث جذابیت این اثر شده است. تعلیق در رمان پس از بیست سال، از عناصر مهم جذابیت آن است که باوجود آگاه بودن خوانندۀ رمان تاریخی از پایان ماجرای کتاب، همچنان اثرگذار است. همانطور که گفته شد، محوریت این رمان حضرت علی (علیه السلام) و ماجرای جنگ صفین است. ضمن عرض تسلیت در شب شهادت مولاامیرالمؤمنین،صفحه ای از این رمان را با هم می خوانیم:

5 خرداد 1398

سپیده

ستون یادداشت ها را با شعری از کتاب تازه منتشر شدۀ «هنوز از عشق می گویند» سرودۀ «سعید حدادیان» به روز می کنیم. گفتنی ست این کتاب توسط انتشارات شهرستان ادب به چاپ رسیده است.

27 اردیبهشت 1398

رمضانی

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ستون یادداشت سایت را با رمضانیه ای زیبا از مولوی به روز می کنیم:

18 اردیبهشت 1398

  • تعداد رکوردها : 420

پربيننده ترين مطالب

ورود کاربر

حديث

امام باقر علیه السلام : تَزَيَّن للّه‏ِِ بِالصِّدقِ فِي الأعمالِ

با راستْ كردارى، خود را براى خدا بياراى.

گزیده تحف العقول، ح۱۳۵